4 Temmuz 2007 Çarşamba

SON TRUVALILAR


Son Truavalılar
Truvalılar Türkler ve Atatürk
Sinan Meydan
TRUVA YAYINLARI / İnceleme Araştırma Dizisi

-----------------------------------------------------------------------

Atatürk, Büyük Taarruz'dan sonra 1922 yılında, kan ve barut kokuları arasında, yanındaki bir subayın da duyabileceği biçimde "Truva'nın intikamını aldım" demişti. Fatih Sultan Mehmet de İstanbul'un fethinden sonra Truva'ya giderek Truvalı kahramanların anısına kurban kesmişti. O gün genç padişahın dudakları arasından şu sözler dökülmüştü: "Truvalıların öcünü aldım."

"Son Truvalılar"ın çıkış noktası, iki büyük devlet adamının Truva hakkında söyledikleri iddia edilen bu sözlerdir. "Son Truvalılar" tarihin derinliklerinde Truvalılarla Türkler arasındaki ilişkinin izlerini sürmektedir. "Son Truvalılar"da bugüne kadar duymadığınız “öteki tarih”le karşılaşacak ve çok şaşıracaksınız.

"Son Truvalılar"da:

- Homeros'un "İlyada ve Odessa" destanlarının kaynakları Doğu'da aranmakta,
- Kayıp uygarlıklarla Truva arasındaki bilinmeyen ilişkiler açıklanmakta,
- Truva Savaşı'nın tarihin ilk medeniyetler çatışması olduğu ileri sürülmekte,
- Truva Savaşı ile Çanakkale Savaşı arasındaki düşündürücü benzerlikler ortaya konmakta
- Batı'nın bir zamanlar neden Truva'ya sahip çıktığı açıklanmakta,
- Truvalılarla akraba olduklarına inanılan Roma'nın kurucusu Etrüsklerin Türk kökenli olduklarını ileri sürülmekte ve "TRUVALILAR TÜRK MÜYDÜ?" sorusuna son bulgular ışığında yanıt verilmektedir.

Köklü uygarlığımızın derinliğini ortaya koyan "SON TRUVALILAR" tarihe bakışınızı değiştirecek özgün ve bilimsel bir çalışmadır.

0 yorum:

Yorum Gönder